MOLLY CROW | Napsala jsem knihu
15665
post-template-default,single,single-post,postid-15665,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

Napsala jsem knihu

Napsala jsem knihu

Nejčastější reakce, když řeknete, že jste napsali knihu, jsou:

„Fakt?“ doprovázené udiveným výrazem typu A já si myslel(a), že jsi úplně blbá.

Tato konverzace obvykle pokračuje mým oblíbeným: „O čem to je?“

V ten moment se dostávám do úzkých. Jak mám stručně popsat cca 300 stran, když každá maličkost má své místo a je stejně důležitá jako ta druhá? Vyřaďte ji a změníte všechno.

Možná jsou jen dvě východiska:

Za prvé. Pustím se do podrobného popisu zahrnujícího i vysvětlování logiky a základní myšlenky příběhu, což asi na hodinu naprosto vyřadí jiná témata k debatě. Lidé, kteří to slyšeli víckrát, takové večery v mé společnosti jistě milují.

Za druhé. Odbudu to pár slovy, jako je např.  fantasy o konci světa. Což naprosto nevystihuje, o čem příběh je, ale vyhnu se hodinové variantě číslo jedna a ještě sklidím uznalé zamručení.

 

Teď mě ovšem čeká výzva jiná. Musím knihu představit na Startovači, takže se tomu popisu úplně nevyhnu.

Nebyla bych to ovšem já, kdybych si nevymyslela nějaký speciální způsob. Ale nebudu předbíhat a zatím se s Vámi podělím aspoň o anotaci. A ano. I tohle pro mě byla fuška. Tolik zmuchlaných papírů letělo do koše, že jsem po dopsání musela vyvézt odpad (pozn. samozřejmě tříděný.).

 

Žádné komentáře

Odeslat komentář